rugart_00195

تاکید نعمت‌زاده بر جنبه‌های فرهنگی فرش دستباف

qom_medallion_2سرپرست مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر اینکه وزرای پیشین بازرگانی تنها خط کش صادرات را برای سنجش عملکرد مرکز ملی فرش مناسب می‌دانستند، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید بسیاری بر جنبه های فرهنگی فرش دستباف دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید کارگر گفت: پیش از این وزرای بازرگانی تنها خط کش صادرات را برای سنجش فعالیت مرکز ملی فرش ایران مناسب می دانستند اما هم اکنون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر وجه مغفول مانده این سالها یعنی جنبه های فرهنگی و هنری فرش دستباف نیز تاکید دارد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران همچنین با اشاره به لزوم بهره گیری از آرا و نظرات ذینفعان هنر- صنعت فرش دستباف ایران افزود: بسنده کردن به توان کارشناسی مرکز ملی فرش ایران و بی اعتنایی به آنچه در فضای واقعی این هنر- صنعت می گذرد ساده انگاری است و لازم است تا به روش های مختلف از فکر و نظر فعالان این حوزه بهره ببریم.

وی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که به شیوه های مختلفی در معرض عقاید، نقدها و راهکارهای ذینفعان فرش قرار بگیریم و تشکیل شورای مشورتی یکی از این روش هاست که در سه حوزه دنبال می شود.

کارگر، سه مبحث تولید و تجارت، آموزش و پژوهش و فرهنگ و هنر را مبنای تشکیل سه شورای مشورتی دانست و ابراز امیدواری کرد: با تشکیل چنین شوراهایی واقعی تر و بهینه شدن رویکردها و عملکردهای مرکز ملی فرش را شاهد باشیم.

وی، تدوین برنامه های سال آینده مرکز تحت هدایت خود را بر پایه آرا و نظرات احصا شده در چنین شوراهایی اعلام کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>