rugart_00195

مدیرکل فنی و حرفه ای: یک میلیارد ریال برای آموزش بافندگان فرش ایلام اختصاص یافت

p_rugart_0045مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای اجرای برنامه آموزش بافندگان فرش و قالی در این استان خبر داد.
‘سعید امانی’ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال با استفاده از این اعتبار، قرار است چهار هزار نفر از بافندگان فرش دستباف استان آموزش های لازم را فرا گیرند.

وی تاکید کرد: اکنون سه کارگاه آموزشی به منظور افزایش مهارت قالی بافان در مرکز فنی و حرفه ای استان ایلام راه اندازی شده و دوره آموزشی این افراد نیز آغاز شده است.

امانی اظهار کرد: هم اینک بیش از 14 هزار بافنده فرش در استان ایلام وجود دارد که ساماندهی نشده اند و بحث آموزش آنان بمنظور تکمیل مهارت ها مورد توجه قرار نگرفته است ولی این سازمان در راستای تقویت و توسعه آموزش اقدام به برگزاری این دوره ها برای بافندگان فرش کرده است.

وی گفت: فرش دستباف استان با توجه به بررسی های انجام شده از کیفیت و کمیت بسیار خوبی برخوردار است ضمن اینکه همه تولیدات این استان به خارج از کشور صادر می شود که این امر مهم، حساسیت و توجه به امر آموزش و ارتقا آن را دو چندان می کند.

وی از دست اندرکاران فرش استان ایلام خواست که با سیاست گذاری برای برند سازی، طراحی و نقشه و همچنین پایش بافندگان استان اقدامات مناسبی انجام دهند.

بر اساس آمار رسمی مسوولان استان، سالانه بیش از پنج هزار متر مربع فرش در استان ایلام تولید و روانه بازارهای خارجی و داخلی می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>